Magazyn dla Kobiet

Medycyna estetyczna Domowa apteczka. Czy jest nam niezbędna?

Domowa apteczka. Czy jest nam niezbędna?

​Dobrze skomponowana apteczka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Miejsce na nią powinno znaleźć się bezapelacyjnie u każdego z nas. Znajdźmy szafkę, szufladę, a nawet pudełko – lokalizację wygodną, dostępną, ale chronioną przed dziećmi. Apteczka na pewno nie raz pomoże nam poradzić sobie w razie w nieoczekiwanych wypadków. Często to właśnie pierwsza pomoc udzielona jak najszybciej ma kluczowe znaczenie dla zdrowia.

Co powinno znaleźć się w domowej apteczce?

Apteczka powinna być wyposażona tak, aby „pod ręką” zawsze były potrzebne leki, zaczynając od przeciwbólowych, kończąc na opatrunkach i maści na oparzenia termiczne.

Uporządkujmy zatem wiedzę. Oto jak prawidłowo wyposażyć apteczkę domową.

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – mogą to być leki z grupy NLPZ lub klasyczny paracetamol. Tabletki lepiej sprawdzą się u dorosłych, a syropy u dzieci.

Leki przeciwbiegunkowe – w aptece możemy znaleźć całą masę takich specyfików. Wybierzmy te odpowiednie dla nas. Nie zapomnijmy także o elektrolitach i probiotykach – doskonałej pomocy na wypadek biegunki.

Leki przeciwalergiczne – można je dostać bez recepty w aptece. Nigdy nie wiadomo co nas uczuli, warto zawsze być przygotowanym.

Leki na przeziębienie – skomponujmy własny zestaw preparatów zwalczających przeziębienie. Przydadzą się witaminy, nie rezygnujmy też z tabletek na ból gardła, gorących napojów rozgrzewających i kropli do nosa.

Leki na problemy żołądkowe – na wyposażeniu nie powinno zabraknąć medykamentów na zaparcia, wzdęcia czy niestrawność.

Preparaty na stłuczenia, urazy i obrzęki – preparat łagodzący kupimy w formie żelu, maści czy sprayu.

Materiały opatrunkowe – plastry, bandaże, opatrunki jałowe, opaska elastyczna.

Środki odkażające – mogą to być gaziki nasączone alkoholem, woda utleniona czy inne specyfiki do odkażania.

Środki łagodzące oparzenia i ułatwiające gojenie – maść na oparzenia termiczne świetnie sprawdzi się w łagodzeniu bólu, obrzęku, a także wspomoże gojenie poparzonego miejsca na skórze. Więcej na temat produktów można przeczytać pod adresem: https://www.help4skin.pl/

Preparaty łagodzące po ukąszeniu owadów – niezbędnik każdej apteczki. Wspomogą w łagodzeniu świądu po pogryzieniu np. przez komary

Sprzęt medyczny – termometr, ciśnieniomierz, inhalator.

Regularne przeglądy apteczki domowej

Pamiętajmy, aby na bieżąco uzupełniać zapasy farmaceutyków w naszej apteczce. Należy także kontrolować daty ważności leków – preparaty lecznicze po terminie mogą być toksyczne, a my chcemy przecież pomóc, a nie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Upewnijmy się, że maść na oparzenia termiczne, krople do nosa czy lek przeciwbólowy nie zawiera żadnych składników, na które jesteśmy uczuleni. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.