Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak walczyć z wypadaniem włosów?

Jak walczyć z wypadaniem włosów?

​Wypadanie włosów to nie tylko problem mężczyzn. Coraz więcej kobiet boryka się z nasilonym wypadaniem włosów. Skąd biorą się takie problemy i jak sobie z nimi radzić?

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Do występowania takich problemów przyczynia się nadmiar testosteronu, osłabienie, stres, błędy w pielęgnacji oraz niewłaściwy tryb życia: dieta uboga w składniki odżywcze, stosowanie używek, niewłaściwa ilość snu. Warto przyjrzeć się temu, czy sami nie szkodzimy gęstości naszej czupryny i wyeliminować błędy. Ponadto należy wprowadzić odpowiednią pielęgnację, aby pomóc włosom nabrać gęstości.

Zmiana trybu życia

Wypadanie włosów zwykle jest symptomem tego, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Jeśli włosy zaczęły nam wypadać intensywniej niż zwykle, bardzo możliwe, że nasza dieta jest zbyt uboga w substancje odżywcze. Wówczas powinniśmy skorygować nasz sposób odżywiania i zadbać o dostarczanie sobie odpowiedniej ilości żelaza, cynku i wapnia oraz witamin, szczególnie z grupy B. Istotne są również kwasy omega-3. Powinniśmy jeść pełnoziarniste pieczywo, nasiona, dużo owoców, zielonych warzyw, a także ryby i chude mięso. Należy również unikać stresu i zadbać o właściwą ilość snu.

Jeśli mimo prawidłowej diety włosy wciąż wypadają, możliwe, że wynika to z problemów hormonalnych. Wówczas najlepiej udać się do trychologa.

Odpowiednia pielęgnacja

Kiedy włosy wypadają, powinniśmy zastosować odpowiednią pielęgnację. Należy ograniczyć używanie kosmetyków do stylizacji oraz modelowanie włosów na gorąco, a zamiast tego postawić na stosowanie właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych. Podstawą jest dobry szampon przeciw wypadaniu włosów o specjalnie dobranych składnikach, który zadba nie tylko o włosy, ale także o skórę głowy, np. Hair Medic. Jest to skoncentrowany szampon, który oczyszcza skórę głowy i silnie odżywia cebulki. Jest idealny do codziennej pielęgnacji. Zawiera wiele cennych składników, m. in. biotynę oraz peptydy biometryczne, dzięki którym zapobiega wypadaniu włosów, usuwa łupież oraz nadmiar sebum.

Dla kompleksowej pielęgnacji dobrze jest zaopatrzyć się również w serum przeciw wypadaniu włosów, które działa z skoncentrowany sposób na włosy i skórę głowy. Warto zastosować np. serum Hair Medic, które przyspiesza wzrost włosów i hamuje wypadanie. Dzięki naturalnym składnikom aktywnym wzmacnia włosy, poprawia stan zdrowia skóry głowy, a także pomaga uporać się z łupieżem i nadmiernym wypadaniem włosów.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.