Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Wielka pomoc dla małych oczu – okulary dla dzieci

Wielka pomoc dla małych oczu – okulary dla dzieci

Okulary często kojarzą nam się głównie z osobami starszymi. W końcu wzrok, nawet najlepszy, niszczy się w trakcie życia. Niestety zdarza się również i tak, że z pomocy okulisty musi skorzystać dziecko. Wtedy stajemy przed ważnym zadaniem – dokonania zakupu odpowiednich okularów dla swojej pociechy. W jaki sposób i gdzie ich szukać?

Warto działać szybko

Dlaczego dzieci mają problemy ze wzrokiem? W przypadku małych dzieci, najczęściej mamy do czynienia z wadami wrodzonymi. Niestety w dzisiejszych czasach starsze dzieci często niszczą swoje małe oczy częstym przesiadywaniem przed komputerem lub telewizorem. Jeżeli u dziecka pojawiają się jakiekolwiek niepokojące objawy związane z oczkami, warto działać zdecydowanie i szybko. Niestety wśród dzieci można dostrzec coraz większą tendencję do problemów wzrokowych. Najmłodsi miewają zarówno problemy z nadwzrocznością, jak i krótkowzrocznością, a także z niedowidzeniem, oraz szereg innych wad wrodzonych. Warto podkreślić, że dostrzeżenie problemu nie jest wcale takie proste. Dziecko wcale nie musi zakomunikować, że źle widzi. Do momentu zdiagnozowania problemu ze wzrokiem, oczy i mózg dziecka z ogromnym wysiłkiem próbują przetworzyć widziany obraz tak, aby był czytelny. Właśnie dlatego u dzieci tak często pojawiają się bóle głowy, zezowanie, mrużenie czy przekrzywianie głowy. Co powinno Cię zaniepokoić? Między innymi to, że dziecko jest zmęczone, niechętnie koloruje, unika układania puzzli, a w przypadku starszaków czytania. Wielu rodziców bagatelizuje pierwsze objawy, przez co leczenie jest później trudniejsze, a czasem mniej efektywne. Jeżeli więc dziecko lekko zezuje, jedno oczko ucieka mu na bok lub też mruży oczy, skarży się na bóle głowy, ma problemy z koncentracją, przekrzywia głowę na boki, gdy na coś patrzy, powinieneś niezwłocznie udać się do okulisty, aby skontrolować sytuację. 

okulary dla dzieci

Wymagający mały klient

Zakup okularów dla dziecka to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim muszą one być odporne na uderzenia i zarysowania, bo chyba każdy rodzic wie, co potrafi mały rozrabiaka. W przypadku bardzo ruchliwych dzieci lub różnego rodzaju aktywności sportowych, jakie podejmują, możemy rozważyć nawet modele sportowe. Małe dzieci często nie chowają również okularów do futerału lub łapią je za soczewki, co również może je uszkadzać. Równocześnie okulary dla najmłodszych muszą być lekkie i dobrze dopasowane, żeby nie przeszkadzały dziecku w jego codziennych aktywnościach. Równie ważne jest to, aby miały ochronę przed promieniami UV. Przed zakupem dziecko powinno przymierzyć okulary i sprawdzić, czy jest mu w nich wygodnie. Im dziecko starsze, tym więcej będzie chciało mieć do powiedzenia w kwestii wyglądu oprawek. Pozwól mu na to. Pamiętaj, że dzieci w wieku szkolnym porównują się z rówieśnikami i zwracają uwagę na wygląd. Dziecko powinno czuć się w okularach dobrze, dzięki temu nie będzie unikać ich noszenia. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo ładnych i modnych oprawek dziecięcych, które sprawią, że Twoja pociecha polubi swoje okulary.

Gdzie kupować okulary dla dzieci?

Obecnie na rynku znajdziesz szeroki wybór modnych okularów dla najmłodszych. Warto dokonać zakupów tam, gdzie walory estetyczne idą w parze z jakością. Takim miejscem jest Salon Super Optyk. Znajdziesz tam bogatą ofertę okularów dziecięcych które odznaczają się solidnym wykonaniem, wygodnym noszeniem oraz modnymi kolorami i kształtami. Dzięki temu Twoje dziecko będzie je nosić chętnie i nie będą mu one przeszkadzać w jego codziennych aktywnościach.

Artykuł sponsorowany przez:

Salon Super Optyk

ul. Wysłouchów 6A/9

30-611 Kraków

telefon: 698 658 759

www: https://salonsuperoptyk.pl/

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.