Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Podnóżek fryzjerski - istotny szczegół każdego salonu

Podnóżek fryzjerski - istotny szczegół każdego salonu

Podnóżek fryzjerski to niepozorny element salonu, który odpowiada za wygodę klienta podczas usługi fryzjerskiej. Jest to wyposażenie, którego nie może zabraknąć w profesjonalnym i dbającym o komfort klienta salonie. Na co więc zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Mało który klient wchodząc do salonu fryzjerskiego zwraca uwagę na podnóżek przy fotelu. Jest to jednak na tyle ważny element, który może zapewnić wyjątkowy komfort usługi i sprawić, że klienci z chęcią powrócą do Twojego salonu. Warto więc dobrze przyłożyć się do jego wyboru, bo może on w przyszłości zadecydować o naszym sukcesie.

Czy kształt ma znaczenie?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli podnóżków fryzjerskich. Można wyróżnić wśród nich wolnostojące, montowane do ziemi lub ściany oraz te, które oryginalnie połączone są z fotelami fryzjerskimi. Mogą one mieć różne kształty i być wykonane z różnorakich materiałów. Warto dobrać więc taki, który będzie idealnie komponować się ze stylem, jaki panuje w salonie. Do wyboru mamy modele w postaci od jednego pręta do nawet ośmiu. Osoby, które preferują coś bardziej zaawansowanego, mogą wybrać podnóżek w kształcie drabinki.  Wpływają one na komfort klienta, który dzięki temu elementowi wyposażenia będzie mógł wygodnie wyprostować nogi podczas usługi fryzjerskiej. Dobrze również, jeśli podnóżek wyposażony jest w podkładki antypoślizgowe.

Warto zwrócić na kształt i materiał, z którego zostało wykonane to akcesorium. Wpływa to nie tylko na wygodę klienta, ale również personelu. Mowa tu zwłaszcza o czyszczeniu podnóżka fryzjerskiego, co w okresie jesienno-zimowym może przysporzyć wiele kłopotów. Żeby tego uniknąć, najlepiej wybrać model wykonany ze stali chromowanej, która odporna jest na nacisk i nie sprawia problemu z utrzymaniem czystości. Wybierając taki podnóżek, dobrze jest także zaopatrzyć się w podkładkę, dzięki której unikniemy zabrudzonej podłogi na skutek ściekającego z podnóżka błota.

podnóżek fryzjerski

Gdzie powinien stać podnóżek fryzjerski?

Podnóżek fryzjerski zazwyczaj znajduje się w miejscu, gdzie fryzjer wykonuje swoją podstawową pracę, czyli czesze, obcina czy układa fryzurę. Najlepiej wtedy sprawdzają się podnóżki zamontowane do konsolety. Jeśli natomiast salon dysponuje większym budżetem, zdecydowanie powinien wybrać fotel fryzjerski z fabrycznie zamontowanym podnóżkiem. Na takie krzesła trzeba wydać nieco większą sumę pieniędzy, jednak przyniesie to pożądane efekty w postaci zadowolenia klientów. Warto jednak również umieścić podnóżki fryzjerskie przy myjni, dzięki czemu klient zasiadając na fotelu będzie mógł się w pełni zrelaksować i wyprostować swoje nogi.

Podnóżek fryzjerski to zazwyczaj nieduży wydatek w salonie, jednak może on zadecydować o jego przyszłym sukcesie. Gwarantuje on komfort klienta, który gdy będzie zadowolony, z pewnością powróci do tego miejsca.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.