Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Pierścionki z brylantem

Pierścionki z brylantem

Brylant jest z całą pewnością królem wszystkich kamieni szlachetnych i zachwyca swoją urodą każdego. Szczęśliwa posiadaczka biżuterii z brylantem lub brylantami, nosząc ją czuje się niezwykle elegancko i wytwornie. Dlatego też taki podarek jest idealnym i ponadczasowym pomysłem na wyjątkowy podarek dla ukochanej. Nie bez powodu też, pierścionki zdobione brylantami pozostają najczęściej wybierają biżuterią zaręczynową. W końcu, która kobieta odmówiłabym brylantowi?

Co to jest brylant?

Pojęcia brylant i diament często są ze sobą mylone. Tymczasem, rzeczywiście mają ze sobą wiele wspólnego, jednakże posiadają jedną, znaczącą różnicę. Najprościej można powiedzieć, że brylant, to oszlifowany diament. Diamenty w formie nieobrobionej są niemalże matowe, bez połysku. Natomiast odpowiedni szlif wydobywa z nich życie, światło i blask. Stąd pochodzi powiedzenie o kimś, że jest nieoszlifowanym diamentem. Szlif brylantowy został wymyślony już w XVIIw. Jest on uznawany za szczyt osiągnięć w dziedzinie obróbki kamieni jubilerskich. Stosuje się go głównie w diamentach, stad też częste traktowanie słów „diament” i brylant” jako synonimów. Pełny, klasyczny szlif brylantowy zawiera nie mniej niż 58 faset: 33 w koronie i 25 w podstawie. Brylant charakteryzuje się przepięknym, bajecznym blaskiem i niepowtarzalną wprost grą barw. Występuje w odcieniach od przeźroczystego do nieprzeźroczystego, a zdarza się, że jest żółtawy, czerwonawy, brązowy, niebieskawy, zielonkawy i szary.

pierścionek zaręczynowy z brylantem

Jesteś w trakcie poszukiwań pierścionka zaręczynowego? Sprawdź ofertę pierścionków z brylantem na siudek.com.pl  >>

Kamień o niezwykłej mocy

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się kamieniami szlachetnymi wie, że każdy z nich ma swoje unikatowe znaczenie, moce i właściwości. Dlatego też wybierając biżuterię dla swojej ukochanej, warto wgłębić się w niezwykłe znaczenie kamieni szlachetnych i wybrać taki, który będzie do niej najbardziej pasował. Dlaczego brylant najczęściej zdobi pierścionki zaręczynowe? Powodem nie jest jedynie jego niezwykły wygląd. Brylant jest symbolem wiecznej, prawdziwej i nigdy nieustającej miłości. Ten szlachetny i drogocenny kamień posiada także niezwykłe właściwości. Pomaga w umacnianiu związków partnerskich i daje niezwykłą siłę jego właścicielowi. Diament obdarza zdolnością koncentracji, twórcom daje możność szczęśliwego zrealizowania natchnień i planów, przynosi radość i szczęście, a udzielając siły i odwagi pozwala pokonać wrogów i nieprzyjaciół. Jako kamień o ogromnej sile promieniowania i piękna, brylant jest uważany za symbol doskonałości.

Wyjątkowa biżuteria

Pierścionek z brylantem jest ponadczasowym symbolem zakochanych. Klasyczne połączenie złota i oszlifowanego diamentu zachwyca swoją prostotą i doskonałością. Istnieje jednak również wiele innych opcji, w zależności od preferencji danej osoby. Spotykamy więc także niezwykle subtelne pierścionki z brylantem z białego złota, a także oryginalne połączenie złota białego i żółtego w jednym pierścionku. Jeżeli kobieta lubi elegancką prostotę, najlepiej będzie jej się nosiło delikatny pierścionek z małym, lśniącym brylantem. Dla bardziej ekstrawaganckich i odważnych pań powstają pierścionki z pokaźnymi kamieniami, które mocno przykuwają wzrok. Istnieją także różnego rodzaju połączenia z innymi kamieniami szlachetnymi. Opcji jest wiele, a wybór należy dostosować do preferencji ukochanej. Jedno jest pewne – podarowanie swojej kobiecie biżuterii z brylantem zawsze będzie wspaniałym pomysłem. Nie od dziś wszak wiadomo, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.