Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Do czego nosić pierścionek ze szmaragdem?

Do czego nosić pierścionek ze szmaragdem?

 

Kamienie szlachetne zachwycają kobiety swoim kolorem i blaskiem od niepamiętnych czasów. Jednym z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych jest szmaragd. Ma zachwycający, zielony kolor, który robi ogromne wrażenie w połączeniu ze złotem i srebrem. Jeśli dobrze dopasujesz go do stylizacji, przekonasz się, jak efektowny może być. Zobacz, do czego nosić pierścionek ze szmaragdem i ciesz jego wyjątkowym pięknem każdego dnia.

Pierścionek ze szmaragdem – warto go mieć?

Mówi się, że każda elegancka kobieta powinna mieć w swoim puzdereczku przynajmniej jeden pierścionek z prawdziwym kamieniem szlachetnym. Przypisuje się im niezwykłą symbolikę, a niektórzy wierzą nawet, że mają magiczną moc i właściwości energetyczne. Niezależnie jednak od przekonań, trudno się nie zgodzić, że nieprzemijające piękno szmaragdów jest zachwycające, a w połączeniu z faktem, że to dosyć rzadko spotykane elementy biżuterii, pierścionek ze szmaragdem staje się tym bardziej wyjątkowy.

Szmaragdy zawdzięczają swoją nazwę greckiemu słowu smaragdos, które tłumaczy się jako zielony kamień. Słyną ze swojego intensywnego, niepowtarzalnego koloru. Są przy tym twarde i bardzo odporne nie tylko na zarysowania, ale np. działanie kwasów. Swoją wyjątkowość zawdzięczają również temu, że należą do najrzadszej, a przez to najcenniejszej odmiany berylów.

Co ciekawe, szmaragdom przypisuje się najrozmaitsze właściwości i znaczenia. W wielu kulturach traktuje się jako symbol witalności, miłości, harmonii czy siły. Istnieją nawet wierzenia, wedle których zielone kamienie mają pozytywny wpływ na zdrowie, właściwości regenerujące ciało i uspokajające umysł. Dlatego właśnie pierścionek ze szmaragdem to prezent tak wyjątkowy i powinien być noszony z dumą.

Szukasz niepowtarzalnego pierścionka ze szmaragdem? Sprawdź TUTAJ >>

Pierścionek ze szmaragdem – do czego go nosić?

Pierścionek ze szmaragdem ma ogromny atut w postaci bardzo intensywnego koloru, który trudno przeoczyć. W związku z tym, biżuterię z tymi kamieniami trzeba nosić tak, żeby wydobyć wszystkie ich atuty. Najbardziej klasyczne i sprawdzone połączenie to połączenie pierścionka ze szmaragdem z ubraniami w stonowanych kolorach i o prostych krojach. Z intensywną zielenią kamienia pięknie będzie się komponowała biel i czerń.

Kobietom o nieco odważniejszym guście poleca się zakładanie pierścionka ze szmaragdem do ubrań w kolorach zielonych i odcieniu zbliżonym do tego, który widnieje na ich palcu. W ten sposób powstaje spójna kompozycja, który tworzy piękną całość. Miłośniczkom wyrazistości i ekstrawagancji spodoba się pomysł na zestawienie biżuterii ze szmaragdami z kolorami zupełnie do niej przeciwnymi – np. czerwienią. Uzyskuje się wtedy kontrastowe połączenie, który wydobywa głębię zieleni szmaragdu.

Specyficzna zieleń pierścionka ze szmaragdem idealnie pasuje także do brązów, fioletów czy złota. Szczęśliwe posiadaczki oczu w kolorze szmaragdów koniecznie powinny mieć pierścionek z tym kamieniem. Podkreśli kolor tęczówki, wyostrzy spojrzenie i będzie niezwykle intrygującym dodatkiem każdej stylizacji.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.