Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jaki podnóżek fryzjerski wybrać?

Jaki podnóżek fryzjerski wybrać?

Wystrój salonu fryzjerskiego może okazać się nie lada wyzwaniem. Nie chodzi tutaj tylko o ładne logo, chwytliwą nazwę czy ciekawy, przyciągający uwagę kolor ścian. Kwestia estetyczna jest oczywiście kluczowa. Klienci muszą czuć się u fryzjera przede wszystkim komfortowo. Wiele osób, zwłaszcza kobiety, traktują wizytę u ulubionego mistrza nożyczek jako formę relaksu, czasem nawet terapii. Jednak właściciele takich zakładów muszą pamiętać jeszcze o jednej, bardzo ważnej sprawie. A mianowicie o ergonomii mebli.

Czym jest ergonomia?

Ergonomia to specjalna dyscyplina naukowa, która zajmuje się dopasowaniem pracy do warunków psychofizycznych człowieka. Prościej rzecz ujmując, ma ona na celu dostosowanie pomieszczeń w zakładach pracy tak, aby nie miały negatywnego wpływu na nasze zdrowie fizyczne oraz stan psychiczny. Dotyczy to między innymi mebli np. w biurach, jak również tych, które znajdziemy w salonach fryzjerskich. Większość fryzjerów zastanawia się najczęściej, jaki fotel wybrać. Kluczowe jest, aby był to wygodny fotel z możliwością regulacji wysokości. Siedzisko musi być odpowiednio wyprofilowane po to, aby pasowało do naturalnej krzywizny kręgosłupa człowieka. Ale oprócz fotela czy myjni fryzjerskiej istotny jest także podnóżek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podnóżka fryzjerskiego?

Każdy przedsiębiorca powinien odznaczać się szczególną dbałością o swoich klientów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wrócą do nas ponowie. Tak też jest w przypadku salonów fryzjerskich. Dlatego należy zadbać o każdy szczegół. I tak właśnie jest w przypadku zakupu podnóżka. Z pozoru mały mebel, jednak dzięki niemu nasi klienci będą mogli komfortowo siedzieć przez kilka godzin. Jak zatem wybrać podnóżek?

Niektóre fotele fryzjerskie mają fabrycznie wbudowaną tę część. Jednak wielu profesjonalnych fryzjerów woli osobny mebel, który można łatwo przestawiać, a jego położenie dopasować do danej sytuacji. 

podnóżek fryzjerski AYALA

Podnóżki fryzjerskie mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, takich jak plastik, drewno, metal czy tworzywa sztuczne. To, na jaki się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od wystroju wnętrza. Najbardziej trwałe są jednak podnóżki wykonane ze stali chromowanej, która jest odporna na nacisk. Dodatkowo są wtedy łatwiejsze w czyszczeniu. Jest to dość istotna kwestia w przypadku podnóżków. W końcu nasi klienci będą opierać tam stopy w butach, które mogą być bardzo brudne.

A na jaki kształt się zdecydować? Najczęściej są to prostokątne meble zrobione z jednego pręta lub kilku. Wszystko zależy od rozmiaru, który dobieramy do przestrzeni, jaką dysponujemy. Podnóżki wolno stojące umieszcza się przed fotelem. Przestawne podnóżki są o tyle wygodne, że można je także umieścić przy myjni.

Gdzie kupić podnóżki fryzjerskie?

Na rynku jest wielu producentów mebli fryzjerskich, jednak na szczególną uwagę zasługuje hurtownia fryzjerska Ayala. Jest to firma, która już od wielu lat zajmuje się tworzeniem wygodnych i funkcjonalnych mebli fryzjerskich. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy wiele ciekawych i ergonomicznych modeli podnóżków, które z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania klientów i pracowników zakładu fryzjerskiego.

Więcej na ayala.com.pl

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.