Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Podnóżek fryzjerski - klucz do sukcesu

Podnóżek fryzjerski - klucz do sukcesu

Jest tak samo ważnym elementem jak fotel fryzjerski czy wygodna poczekalnia. Choć nie rzuca się w oczy, zapewnia klientom wygodę na najwyższym poziomie. Mowa o podnóżku fryzjerskim, który powinien stanowić część wyposażenia każdego salonu. Jaki model wybrać, by spełniał nasze najwyższe wymagania?

Podnóżek fryzjerski zapewnia klientom wygodną pozycję podczas usługi fryzjerskiej. To dzięki niemu można komfortowo rozprostować nogi nawet podczas kilkugodzinnego zabiegu. Warto więc się w niego zaopatrzyć, by klientki z chęcią powracały w przyszłości do salonu.  Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę przy jego kupnie?

Nie pozwól na chaotyczny eklektyzm!

Przede wszystkim, wybierając podnóżek fryzjerski, powinniśmy zastanowić się, jaki model będzie pasować do stylu, w jakim został urządzony salon. Inne modele dobrze komponować się będą ze stylem retro, a inne z nowoczesnym, dlatego warto jest najpierw przeanalizować tę kwestię. Mieszanie stylów może źle wpłynąć na ogólny wystrój salonu, do którego zakradnie się nieco chaosu, który nie do końca pozytywnie wpływa na panującą atmosferę.

Zadbaj o czystość

Na rynku dostępne są podnóżki fryzjerskie obite miękkim materiałem. Zanim się na taki zdecydujemy, pamiętajmy jednak, by stosować go jedynie podczas letniego okresu, gdy za oknem panuje ładna pogoda. Na jesienno-zimowy sezon natomiast przygotujmy podnóżek ze stali chromowanej, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Stworzony z jednego, trzech czy nawet ośmiu prętów, dobrze sprawdzi się na zimową chlapę. Błoto przyniesione na butach klientek z łatwością będzie pomiędzy nimi ściekać, dlatego zaopatrz się również w funkcjonalną podstawkę. Dzięki temu, zaoszczędzimy czas na czyszczenie brudnej podłogi, a salon pozostanie estetyczny.

podnóżek

Montowany czy wolnostojący?

Do wyboru mamy również to, czy podnóżek ma być montowany do ziemi, ściany lub fotela, czy ma być odrębnym elementem wyposażenia. Podnóżki wolnostojące posiadają wielką zaletę - można je w każdej chwili przestawić na inne miejsce. Z pewnością przypadną one do gustu salonom, które nie dysponują dużym budżetem. Dzięki temu, zbędny będzie zakup kolejnego podnóżka znajdującego się przy myjni fryzjerskiej, ponieważ bez problemu będziemy mogli skorzystać z tego, stojącego obok fotela.

Podnóżek fryzjerski to niezwykle ważny, aczkolwiek niepozorny element wyposażenia każdego salonu. Zapewnia klientom najwyższy komfort podczas usługi i może zdecydować o tym, czy po raz kolejny wrócą oni do naszego salonu. Warto więc przyłożyć się do wyboru podnóżka fryzjerskiego i nie żałować pieniędzy na jego zakup.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.