Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Składniki kosmetyczne, które poprawiają cyrkulację krwi

Składniki kosmetyczne, które poprawiają cyrkulację krwi

Odpowiednia cyrkulacja krwi jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Osoby, które posiadają jej zaburzenia odczuwają tego skutki wewnątrz, jak i na zewnątrz swojego ciała, nie zawsze zdając sobie sprawę, w czym dokładnie leży problem. Jakie są objawy złego krążenia i jak możemy wspierać cyrkulację krwi opowie Olga Kamińska, kosmetolog, Training Manager Biologique Recherche.

Co ma wpływ na cyrkulację krwi? Dlaczego jest ona taka ważna?

Olga Kamińska: Prawidłowa cyrkulacja krwi jest bardzo istotna, ponieważ umożliwia dostarczenie tlenu i substancji odżywczych do wszystkich tkanek naszego organizmu, co pozwala na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.  Przyczynami nieprawidłowej cyrkulacji krwi jest złe odżywianie, siedzący tryb życia, palenie papierosów, wiek, jak również uwarunkowania genetyczne.

Jak zdiagnozować nieprawidłową cyrkulację krwi?

Olga Kamińska: Wiele symptomów możemy zaobserwować sami poprzez obserwacje własnego organizmu. Ciągłe uczucie zmęczenia, obrzęki, zasinienia, zimne stopy i dłonie, a w późniejszym etapie żylaki, to sygnały, że nasze krążenie nie jest prawidłowe. Ostateczną diagnozę, jak również ustalenie przyczyny tego problemu powinien zdiagnozować lekarz, ponieważ konsekwencje mogą wybiegać poza  względy estetyczne i oddziaływać na nasz cały organizm.

Czy cyrkulacja krwi ma wpływ na nasz wygląd?

Olga Kamińska: Zdecydowanie tak. Od prawidłowej cyrkulacji krwi zależy wygląd i stan naszej skóry. Jeśli pojawiają się zaburzania w tym obszarze nasza skóra może być gorzej dotleniona, a potrzebne składniki odżywcze mogą nie być dostarczone w odpowiednich proporcjach. Może to skutkować osłabieniem skóry i pogorszeniem jej jakości, a także wpływać na jej koloryt. Niewłaściwa cyrkulacja krwi będzie wpływała również na pogorszenie samopoczucia, co również niekorzystanie wpłynie na nasz wygląd oraz codzienne funkcjonowanie.

Jak możemy wspierać cyrkulację krwi? Czy istnieją kosmetyki, które mogą nam pomóc?

Olga Kamińska: W poprawie cyrkulacji krwi z pewnością pomoże nam zmiana diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej, która ma istotny wpływ na usprawnienie krążenia. Pomocne w tym przypadku będą również produkty kosmetyczne zawierające składniki aktywne poprawiające mikrokrążenie. Zaliczamy do nich wyciąg z alg czerwonych, arniki, szyszek cyprysowych, tymianku czy mięty. Ich zadaniem jest usprawnienie mikrokrążenia, poprawa elastyczności oraz uszczelnienie naczyń krwionośnych. Bardzo istotne jest regularne i systematyczne stosowanie tego typu produktów, tylko w takim wypadku możemy zaobserwować zadowalające efekty.

Komu najbardziej są zalecane kosmetyki wpływające na poprawę cyrkulacji krwi w organizmie?

Olga Kamińska: Problem  z prawidłową cyrkulacją krwi najczęściej dotyczy kobiet. Wyżej wymienione produkty polecane są dla osób z problemem ciężkich nóg, cellulitem, obrzękami oraz niepoprawnym kolorytem skóry.

***

Olga Kamińska − training manager Biologique Recherche. Kosmetolog, zawodowo związana z branżą beauty od 7 lat. Świat Biologique Recherche nie ma przed nią tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu produktów, jak również zabiegów i masaży autorskich marki. Kosmetologia jest jej największą pasją. Jak sama zaznacza: „Pielęgnacja skóry to dla mnie coś więcej niż aplikacja produktu. To wielokierunkowe, holistyczne i spersonalizowane działanie oparte na produktach o najwyższej skuteczności działania.”

Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów haute couture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego oraz unikatowe formuły z zastosowaniem najwyższych stężeń składników aktywnych to sekret marki. Jej skuteczność doceniły kobiety na całym świecie, w tym światowe gwiazdy, takie jak Sharon Stone, Linda Evangelista czy Mary-Kate i Ashley Olsen.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.