Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

​Manicure hybrydowy to prawdziwy hit ostatnich lat. Jest trwały (dobrze wykonany utrzymuje się przez kilka tygodni), wygląda perfekcyjnie i świetnie utwardza płytkę paznokcia. Jak go wykonać samodzielnie?

Moda na tzw. hybrydy trwa i raczej nic nie zapowiada, by miała się skończyć. Taki manicure, jeśli wykonany jest dobrej jakości kosmetykami i wszystkie etapy są zrobione prawidłowo, może utrzymywać się na paznokciach nawet przez kilka tygodni. Jeśli mamy lampę UV, lakiery hybrydowe, bazę, top i kilka innych produktów, to z powodzeniem możemy wykonać taki manicure w domowym zaciszu.

Manicure hybrydowy – co jest potrzebne?

Jeśli chcemy samodzielnie zrobić paznokcie hybrydowe, to musimy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Na początku trzeba się liczyć z nieco większym wydatkiem, jednak finalnie wyjdzie nam to taniej, bowiem koszt jednorazowej wizyty w salonie kosmetycznym to wydatek rzędu minimum kilkudziesięciu złotych, a po zakupie tzw. pakietu startowego będziemy mogły wykonać samodzielnie hybrydy przynajmniej kilkanaście razy, a nawet więcej.

Do wykonana paznokci hybrydowych potrzebujemy:

- lampy UV dobrej jakości (jeśli wybierzemy LED, wówczas czas utrwalania lakierów będzie krótszy),

- lakiery hybrydowe w wybranych kolorach,

- bazy pod lakier hybrydowy,

- top,

- cleaner, czyli odtłuszczacz,

- blok polerski,

- pilnik,

- waciki bezpyłowe,

- drewniany patyczek,

- oliwka do skórek.

Hybrydy krok po kroku

Na początku nadajemy płytce paznokcia odpowiedni kształt. Drewnianym patyczkiem odsuwamy skórki (nie wycinamy ich!). Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki blokiem polerskim. Później zamaczamy wacik bezpyłowy w cleanerze i dokładnie przemywamy paznokcie. Na tak przygotowaną płytkę nakładamy bazę (cienką warstwę) i utrwalamy ją w lampie UV. Następnie w ruch idą lakiery hybrydowe w wybranym odcieniu. Malujemy paznokcie, uważając, by nie zalać skórek i każdą warstwę utrwalamy w lampie. Ilość warstw uzależniona jest od krycia lakieru, a czas utrwalania od mocy lampy. Warto wybierać dobrej jakości lakiery hybrydowe renomowanych marek, np. Semilac, które mają odpowiednią konsystencję (nie są zbyt rzadkie lub zbyt gęste), więc łatwo się je aplikuje, a po utwardzeniu idealnie pokrywają paznokcie. Na koniec w ruch idzie top – może być matowy bądź lśniący (w zależności od upodobań). Jeśli wybierzemy top no wipe, to po utwardzeniu nie będzie warstwy depresyjnej, jeśli jednak użyjemy zwykłego, to na koniec trzeba przemyć paznokcie cleanerem, aby się nie kleiły. Manicure gotowy, warto jeszcze posmarować skórki oliwką, by nie były suche, a całość prezentowała się perfekcyjnie!

A jak zdejmuje się hybrydy?

Lakiery hybrydowe utrwalane są w lampie, dlatego usunięcie takiego manicure wiąże się z nieco większym wysiłkiem. Na początek musimy delikatnie spiłować warstwę wierzchnią, czyli top. Później moczymy wacik w acetonie i przykładamy do płytki – owijamy paznokcie folią aluminiową, żeby wacik dobrze przylegał (można też użyć specjalnych klipsów do kupienia w sklepach kosmetycznych). Po około 15 minutach zdejmujemy wacik i delikatnie usuwamy lakier drewnianym patyczkiem.

Artykuły partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.