Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Grupowanie tematyczne zdjęć – dla jeszcze lepszej integracji z użytkownikiem!

Grupowanie tematyczne zdjęć – dla jeszcze lepszej integracji z użytkownikiem!

Sortowanie, katalogowanie, opisywanie, układanie, znakowanie… Człowiek po prostu ma tendencję do porządkowania przestrzeni wokół siebie. Dotyczy to nie tylko dokumentów czy ubrań w szafie, ale każdej dziedziny życia – także tej mieszczącej się w smartfonie. Dlaczego to robi i czy nie szkoda mu na to czasu?

Mózg uwielbia porządek

W artystycznym nieładzie wokół siebie, chaosie w życiu prywatnym i zawodowym oraz niepoukładanych myślach nasz mózg często jest w stanie niespodziewanie wymyślić coś innowacyjnego. Stąd właśnie biorą się artyści i ich specyficzne podejście do porządku. Jednak przeważająca część społeczeństwa to nie artyści, lecz osoby, których zawód wymaga pewnego uporządkowania i dyscypliny. Nasz mózg uwielbia wszelkie szufladki i katalogowanie wspomnień, wiedzy, umiejętności. Dlatego aby efektywnie wykonywać różne czynności, powinniśmy rzeczy wokół siebie grupować. To powód, dla którego dokumenty trzymamy w jednym miejscu, w odpowiednio opisanych teczkach. Wtedy dużo łatwiej je odnaleźć. Podobnie jest z każdą inną czynnością. Wkładamy zdjęcia w albumy, płyty trzymamy na osobnej półce niż książki, a talerze w innej szafce niż garnki.

Grupowanie tematyczne zdjęć

Sposób tematycznego porządkowania zdjęć w smartfonie to niegłupia sprawa. Zrobisz to w dowolnym nowoczesnym urządzeniu, jak na przykład Samsung J4+ czy jakiekolwiek inne, które umożliwia tworzenie folderów. Dlaczego takie uporządkowanie fotografii ma znaczenie? Ponieważ ogranicza chaos i pozwala łatwiej się odnaleźć w albumach. Usprawnia też późniejsze poszukiwania konkretnej fotografii. Wykonując zdjęcia, również robimy je zazwyczaj seriami. Na przykład: wycieczka na Mazury – to seria zdjęć. Sesja narzeczeńska – kolejna seria. Album z dziesiątkami selfies, z których wybieramy te ulubione i dodajemy różne filtry, może być odrębnym folderem – wtedy dużo łatwiej będzie wybierać zdjęcie profilowe na social media. My robimy zdjęcia, a smartfon Samsung Galaxy J4+ pozwala nam je grupować w oddzielnych folderach.

Komu pokazać, przed kim ukryć?

Tematyczne grupowanie zdjęć to nie tylko domena smartfona Samsung J4+. Obecnie wszystkie nowoczesne modele mają tę funkcjonalność. Tworzenie odpowiednio opisanych grup pozwala na pokazywanie znajomym tylko wybranego albumu bez obawy, że przez przypadek przesuną oni o jedno zdjęcie za daleko i trafią na coś, czego pokazać im nie chcieliśmy. Dodatkowo foldery w łatwy sposób łączą się z mediami społecznościowymi. A zatem, chcąc pochwalić się znajomym i rodzinie wszystkimi zdjęciami z wycieczki do Pragi, po prostu publikujemy cały ten album z odpowiednimi ustawieniami prywatności. Smartfon Samsung Galaxy J4+ sprytnie ukrywa to, co chcemy ukryć, a pokazuje w mediach to, czym chcemy się pochwalić.

Utrzymuj porządek w głowie i w smartfonie!

Najlepszym sposobem na pozbycie się chaosu wokół siebie jest uporządkowanie swojej przestrzeni i katalogowanie przedmiotów. Dzięki temu mózg uspokaja się, bo wie, że wszystko jest na swoim miejscu, w odpowiedniej szufladce. Grupując tematycznie swoje zdjęcia w smartfonie Samsung J4+, możesz trenować swój mózg i uspokajasz go. Ograniczenie chaosu w twoim życiu sprawi, że będziesz pracować wydajniej – choć pozornie zdjęcia w smartfonie nie mają nic wspólnego z twoją pracą! Mają jednak wpływ na efektywność twojego mózgu!

Materiał partnera zewnętrznego

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.