Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Kiedy stosować i jak wybrać majtki chłonne?

Kiedy stosować i jak wybrać majtki chłonne?

​Problemy z nietrzymaniem moczu mają różne nasilenie. Kiedy wybrać specjalne podpaski, a kiedy bardziej odpowiednie będą majtki chłonne lub pieluchomajtki? Jak właściwie dobrać ich rozmiar, tak by zapewniały pełen komfort? Nasz artykuł odpowiada na te i inne pytania.

W przypadku nietrzymanie moczu bardzo ważne jest dobranie odpowiednich środków chłonnych zapewniających poczucie komfortu, a przede wszystkim suchą skórę okolic intymnych. Wybór nie zawsze jest prosty, ponieważ dostępnych jest wiele różnych rodzajów produktów mających spełniać to zadanie. Podpowiadamy, jak odpowiednio wybrać majtki chłonne i kiedy takie zabezpieczenie może okazać się niewystarczające.

Majtki chłonne i pieluchomajtki – na czym polega różnica?

Majtki chłonne przypominają zwykłą bieliznę, z tą różnicą, że w miejscu, gdzie zbiera się mocz, mają wkład chłonny. Majtki chłonne mają po bokach szwy, które łatwo jest rozerwać, gdy zachodzi potrzeba ich zdjęcia i wymiany. Mogą być z powodzeniem noszone przez osoby aktywne, ale borykające się z problemem nietrzymania moczu, także na przykład do pracy czy na spotkania towarzyskie. Przeznaczone są dla nietrzymania moczu o średnim i ciężkim natężeniu, jednak należy pamiętać o ich wymianie zaraz po tym, jak zostaną zużyte. Nie będą więc odpowiednie dla osób leżących czy na noc. Za to doskonale sprawdzą się podczas codziennych aktywności, skutecznie chroniąc przed przykrym zapachem i zawilgoceniem ubrania.

Pieluchomajtki mają specjalny pas i rozpinane rzepy po bokach, co ułatwia ich zdejmowanie także opiekunowi. Przeznaczone są dla osób z ciężkim nietrzymaniem moczu, także dla pacjentów leżących. Mają grubszy wkład chłonny, a niektóre wyposażone są w zewnętrzny wskaźnik wilgotności, który sygnalizuje konieczność ich wymiany.

Zarówno pieluchomajtki, jak i majtki chłonne nowoczesnej generacji wyposażone są w system zapobiegania powstawania przykrego zapachu i zabezpieczenia przed wyciekaniem moczu.

Majtki chłonne – jak odpowiednio dobrać rozmiar?

Aby majtki chłonne spełniały swoje zadanie, powinny być odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru. Majtki chłonne dobieramy jak zwykłą bieliznę. Powinny mieć ten sam rozmiar co zwykłe majtki, a więc S, M, L lub XL. Zbyt ciasne majtki chłonne będą uciskały w pachwinach i mogą przeciekać. Podobnie będzie z majtkami zbyt luźnymi – nie spełnią swojego zadania, ponieważ mocz może wyciekać.

Jeśli nie znamy swojego rozmiaru bielizny albo nie jesteśmy go pewni, można zmierzyć obwód pasa i bioder. W ten sposób łatwo dobierzemy odpowiednie majtki chłonne, które zapewnią nie tylko higienę, ale także wygodę.

Czy nietrzymanie moczu można leczyć?

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu, jest w większości przypadków w pełni uleczalna. Pomocne są ćwiczenia mięśni Kegla, zmiana nawyków żywieniowych (spożywanie mniejszej ilości produktów pobudzających produkcję moczu), możliwe jest też leczenie operacyjne. Warto o tym pamiętać. W większości przypadków majtki chłonne to rozwiązanie doraźne. Nie należy się go wstydzić, ponieważ jest właściwie niewidoczne dla otoczenia, a zapewnia komfort i poczucie czystości. Dzięki niemu można normalnie funkcjonować i nie przejmować się wstydliwym problemem.

 

Artykuł partnera

 

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.