Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Kremy SPF 50 pod makijaż. Jak stosować filtr w codziennej pielęgnacji?

Kremy SPF 50 pod makijaż. Jak stosować filtr w codziennej pielęgnacji?

​Krem SPF 50 ochroni Cię przed szkodliwym promieniowaniem UV, na które codziennie narażasz swoją skórę. To produkt, który powinien na stałe zagościć wśród kosmetyków do codziennej pielęgnacji – niezależnie od tego, jaką masz karnację. Czym jest współczynnik SPF i co oznaczają cyfry mu przypisane? Sprawdź także, czy kremy SPF można stosować pod makijaż!

SPF – co to oznacza? Co oznaczają cyfry?

SPF to skrót od Sun Protection Factor i jest on oznaczeniem wskaźnika filtrów ochronnych. Mówiąc prościej, oznacza czas, przez jaki filtr przeciwsłoneczny chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Im wyższy filtr (factor) w produkcie, tym dłużej będzie trwała ochrona. Ta informacja pomoże Ci w doborze odpowiedniego kosmetyku, który będziesz mogła używać na co dzień i skutecznie uchronisz swoje ciało przed skutkami nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.

Kremy SPF 50 pod makijaż – czy chroni przed promieniami UV?

Jedną z najważniejszych zasad ochrony cery przed szkodliwym wpływem słońca, jest codzienne stosowanie kosmetyku z wysoką ochroną. Niezależnie od tego, jaki typ karnacji masz, najlepiej sprawdzi się krem do twarzy spf 50. Dlaczego? Ponieważ skóra na twarzy jest narażona na promieniowanie słoneczne niemalże cały czas. Nie zasłaniasz jej przecież niczym nawet podczas bardzo upalnych dni.

Warto więc stosować krem z wysoką ochroną nawet pod makijaż. Jak to zrobić prawidłowo? Krem z filtrem nałóż na skórę w końcowym etapie swojej porannej pielęgnacji. Wybierz kosmetyk o lekkiej konsystencji, by nie spowodował ważenia się podkładu. Pamiętaj też, by użyć go tuż przed nałożeniem makijażu, dając mu wcześniej chwilę na wchłonięcie się.

Musisz też wiedzieć, że kremy z filtrem SPF mają określony czas działania. Jeśli nałożysz go rano przed wyjściem z domu, nie łudź się, że ochroni Cię aż do zachodu słońca. Aplikację musisz powtórzyć po kilku godzinach. Jak to zrobić, by nie rozmazać makijażu? Najbezpieczniej użyć gąbki, którą stosujesz przy robieniu make-upu. Nałóż na nią krem SPF 50 i delikatnie wklepuj go w skórę. To pozwoli zachować idealny makijaż bez potrzeby ponownego nakładania kosmetyków.

Kremy SPF 50 – kiedy i jak często używać?

Skóra narażona jest na promienie UV przez cały rok. Oczywiście latem tego typu produkty spełniają ważniejszą rolę, ponieważ o tej porze roku najczęściej narażona jesteś na ryzyko nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Ale nawet nieduże dawki promieniowania zimą mogą szkodzić skórze. Szczególnie gdy lubisz spędzać aktywnie czas na śniegu, od którego słońce lubi się odbijać.

Pamiętaj też, że to nie tylko działanie promieni słonecznych jest szkodliwe dla skóry. Niekorzystnie wpływa na nią również połączenie UV z zanieczyszczonym powietrzem, które jest domeną zimnych miesięcy. Dlatego kremy z filtrem SPF powinny znaleźć się wśród kosmetyków do codziennej pielęgnacji o każdej porze roku.

Jak dobrać SPF do skóry? Czy odcień skóry ma znaczenie?

Wysoka zawartość melaniny w skórze jest rodzajem naturalnej ochrony. Dlatego uważa się, że u osób o ciemnej karnacji dobór kosmetyków z wysokim SPF nie ma znaczenia. Co nie do końca jest prawda. Dla tego typu karnacji zaleca się filtr o współczynniku 15 do 30.

Z kolei przy jaśniejszej karnacji factor kosmetyku powinien wynosić przynajmniej 30. Ogólna zasada brzmi bowiem, że im skóra jaśniejsza, tym ochrona powinna być wyższa. Przy skórze suchej i wrażliwej stosuj zawsze kremy z SPF 50, który będzie miał silniejsze działanie i ochroni podatną na uszkodzenia cerę.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.