Magazyn dla Kobiet

Medycyna estetyczna Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który przeznaczony jest głównie dla osób, które borykają się z problemem dokuczliwych podrażnień po wykonaniu tradycyjnych metod depilacji, jak na przykład zapalenie mieszków włosowych po użyciu depilatora elektrycznego. Sama depilacja za pomocą lasera nie jest wyjątkowo tanią metodą, jednak jest w pełni bezpieczna i skuteczna. Dzięki jej zastosowaniu możemy mieć pewność, że owłosienie nie powróci przez bardzo długi czas. Oprócz usuwania włosów, depilacja laserowa wpływa pozytywnie na zdrowie skóry i niesie wiele innych pozytywnych skutków.

Przeciwskazania

Depilacji laserowej nie mogą wykonywać osoby, które:

  • przyjmują leki światłouczulające (np. leki przeciwdepresyjne czy leki przyjmowane przy leczeniu trądziku);
  • mają nowotwory;
  • mają opaloną skórę;
  • ciężarne;
  • stosują bronzery, samoopalacze, betakaroten doustnie;
  • w miejscu zabiegu maja włosy rude, blond lub siwe - depilacja laserowa w tej sytuacji ma niską skuteczność.

Przygotowania

Przed przeprowadzeniem depilacji laserowej należy przejść odpowiednie przygotowania. Ich czas może trwać nawet miesiąc, dlatego warto jest odpowiednio wcześniej skonsultować się z lekarzem w celu omówienia szczegółów. Przygotowania te zależą między innymi od stanu zdrowia czy koloru włosów. Przede wszystkim już miesiąc przed zabiegiem należy przestać depilacji wybranego miejsca. Należy odstawić leki światłouczulające, zaprzestać opalania się i stosowania samoopalaczy. Szczegółową listę przygotowań otrzymamy po konsultacji z lekarzem.

przygotowania do laserowej depilacji

Przebieg zabiegu

Przed samym zabiegiem pacjent musi wypełnić ankietę, w której odpowiada na pytania związane ze zdrowiem, przebytymi chorobami, zażywanymi lekami. Przeprowadzana jest również próba laserowa w celu sprawdzenia, jak skóra reaguje na podrażnienia.

W sytuacji, w której wszystko jest w najlepszym porządku, następuje wykonanie zabiegu. Najczęściej wykorzystywany jest laser, którego światło jest pochłaniane przez znajdującą się w mieszku włosowym melaninę, która odbiera energię przekazywaną przez laser. W ten sposób ulega ona zniszczeniu wraz z całym mieszkiem.

Zabieg powtarzany jet najcześciej przez około pół roku co miesiąc, następnie już raz na roku. Niestety, zazwyczaj nie da się usunąć owłosienia raz na zawsze. Ceny za jedną sesję depilacji wahają się od 200-300 zł za usunięcie wąsika, przez około 300-400 zł za depilację strefy bikini, aż po 500 zł za depilację łydek.

Po zabiegu należy bezwzględnie unikać korzystania z sauny lub basenu, gorących kąpieli, złuszczania naskórka oraz peelingów, a także opalania.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.